Monte de las Cenizas

Klima regionu Murcia přímo láká k pobytu venku. Až 300 slunečných dnů v roce se hlavně v zimním období uvíta. My si ho často užíváme turistikou v přírodě. Jednu místní turistickou stezku vám chci dnes nabídnout. Je nenáročná a vhodná pro všechny věkové skupiny, ideální jako výlet pro rodiny s dětmi, dlouhá necelých 6 kilometrů. Jedná se o výstup na kopec Monte de las Cenizas (stezka PR-MU 2).

Nachází se blízko La Mangy. Na dálnici z Cartageny do La Mangy musíte odbočit na výjezdu číslo 8 a na kruhovém objezdu výjezd směr La Manga Club Resort, tedy směrem k golfovému resortu. Ten projedete, až do místa, kde najdete na pravé straně odbočku do vesničky Llano de Beal, na prašnou silnici. U ní se zaparkuje a začíná naše procházka.

Musíme se vrátit na hlavní silnici a pokračovat po ní několik metrů až do místa, kde začíná stezka. Je značená informační tabulí, od které vede prašná silnice. Je sice zavřená bránou ale na jedné straně je průchod pro pěší. Procházka pohodová, stoupání jen mírné, celou dobu po silnici a často ve stínu. Po cestě nám stezka nabídne několik pěkných výhledů. Na vrcholku nás čeká překvapení – stará vojenská základna. Byla postavena v letech 1930 až 1934 a fungovala až do roku 1994. Vstup zdobí neobvyklá brána z totémů. Hlavní atrakcí základny jsou obrovské děla britské společnosti Vickers-Armstrongs. Měly dostřel až na 35 kilometrů a sehrály důležitou roli za španělské občanské války. Základna je plná, bohužel polorozpadlých a dost poničených, vojenských budov, které se dají projít.

This slideshow requires JavaScript.

Kromě děl odměnou za výstup jsou úžasné výhledy, které se nabízejí z prostoru základny. Je odsud vidět Mar Menor a La Manga, přírodní park Calblanque a velká část pobřeží. Zpátky se vrací stejnou cestou dolů.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s