Bolnuevo

Región Murcia je známý hlavně kvůli svým plážím. Mar Menor je čím dál populárnější i u českých turistů. Ale Murcia toho má daleko víc k vidění a bohužel ani španělský turista to často neví. Já vás tady chci seznámit s jeho městy, vesničkami, přírodou a turistickými stezkami.

A začnu hned se začarovanou krajinou – paisaje encantado. Tak se totiž říká skalním útvarům, které se nacházejí u vesničky Bolnuevo, na jižním pobřeží Murcie. Můžete je najít také pod španělským jménem Gredas de Bolnuevo. Žluté jílové útvary, modelované postupnou erozí, připomínají velké zvláštní houby. Jeden pán – český turista, kterému jsem místo doporučila, mi řekl, že v tom viděl E.T. mimozemšťana 🙂 Samozřejmě představivosti se meze nekladou.

Skalnaté útvary se dají zepředu obejít a můžete se vyškrábat i na skálu nad ně, odkud je dobrý výhled. Najdete je velice snadno, ve vesnici jsou ukazatele, které vás k nim navedou. Není třeba nikam zajíždět, jsou přímo u cesty, viditelné z dálky. Lépší je návštěva mimo hlavní sezónu, protože v létě se prostranství před nimi používá jako parking. No a pokud si to „plážování“ nemůžete odpustit, tak přímo naproti jedna dlouhá pláž je.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s