Mar Menor

Mar Menor je se svou rozlohou 170 km2 největší slaná laguna v Evropě. Od Středozemního moře ji odděluje úzký pruh pevniny zvaný La Manga, o které jsem psala zde. Pobřeží po obvodu má 73 km a jeho hloubka je max. 7-8 metrů. Pro svou mělkost nehrozí přímými nárazovými vlnami a proto je ideální k praktikování vodních sportů, jako plachtění, windsurfu, kite-surfu aj. Ze stejného důvodu je také bezpečná pro malé děti a neplavce.

windsurfČeské cestovní kanceláře při prodeji této destinace přirovnávají Mar Menor k Mrtvému moři. Nenechme se oklamat, mrtvé moře je jen jedno. To ale neznamená, že Mar Menor není samo o sobě vyjímečné. Speciální klimatické podmínky, jako málo srážek, až 320 slunečných dnů v roce podporuje vypařování vody, slanost Mar Menor je tak daleko vyšší než u Středozemního moře. Teplota vody v letních měsících může dosáhnout i přes 30 stupňů a pocit máte jako při koupání ve velké přírodní vaně 🙂 Vysoký obsah soli a minerálů ve vodě má léčivé účinky. Na některých místech přímo u pobřeží najdete léčivé bahna. Tyto přírodní bahna obsahují vysoké koncentrace vápníku, hořčíku, draslíku a fluoru, mají pozitivní působení na onemocnění kůže, a díky tomu, že přenášejí teplo dovnitř těla, tak jsou dobré na revma, zánět kloubů, dnu a při rehabilitaci po zlomeninách. Některé místní hotely nabízejí Thalasso terapii – zábaly a masáže s tímto léčivým bahnem. I když nechci mluvit jako reklamní leták, můžu vám potvrdit z vlastní zkušenosti, že koupání v Mar Menor mi pomáhá s atopickým ekzémem a od té doby, co tady žiju, výrazně se zlepšilo i mé astma, takže něco na tom bude.

bahnazápad slunce

A co se kromě slunění na pláži tady dá podnikat? Podél celého Mar Menor najdete školy vodních sportů a potápění. Z La Mangy vyjíždí hned několik turistických lodí, které vás provezou kolem ostrovů uprostřed Mar Menor. Pro suchozemce, se tady taky najde zábava. Mar Menor se dá prakticky celé objet na kole, je tady také hodně turistických stezek. V blízkosti je hned několik golfových hřišť. Na severu Mar Menor je významná chráněná krajinná oblast, regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar. Překvapí vás ojedinělou vegetací, písečnými dunami, je tu několik turistických stezek, podél nich najdete řadu budek na pozorování plameňáků a jiného ptactva, které ve svých řadách čítá několik vzácných druhů. Pobřeží Mar Menor lemuje několik malých, původně rybářských městeček, jako například Los Alcázares, které můžete navštívít. A pro úplné městomilce je blízko Cartagena nebo i hlavní město regionu Murcia.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s