Los Alcázares

Tady bydlím já 🙂

Zatím jsem zde publikovala pár pozvánek do různých koutů Španělska, ale měla bych začít „domácím polem“. Los Alcázares je městečko, kde žiju už několik roků. Nachází se v provincii Murcia na pobřeží Mar Menor (největší solné jezero v Evropě), z kterého zabírá 9 kilometrů. Jméno města má arabský původ, pochází ze slova Al-Kazar, neboli hrad či opevnění, ale žádné tady už nenajdete. Jedinou stopou zbývající ze systému opevnění strážící pobřeží je věž Rame.

V minulosti bylo město málo obydlené a sloužilo převážně jako zásobovací přístav pro Murcii. Rozvoj zaznamená až po obsazení okolní zemědělské půdy. Los Alcázares se stane cílem letní poutě rolníků. A tak nabírá svůj vlastní styl života, s konkrétním typem budov, na svou dobu průkopnickou plážovou promenádou, prvním hotelem v okolí s termálními koupelemi a lázněmi.

Tento styl života se zachoval až dodnes. Městečko, které normálně čítá přes 15 tisíc obyvatel v létě mnohoznásobí tento počet až na 100 tisíc. Velkým lákadlem je 7 kilometrů písečných pláží.

playas

Koupání je vhodné i pro neplavce, protože toto solné jezero je na většině místech plýtké. Podmínky Mar Menor jsou ideální k užívání si všemožných vodních sportů. Několik firem nabízí kurzy windsurfu, kite-surfu, plachtění apod. Loni se zde konalo i mistrovství Evropy hned v několika disciplínách. Pro ty, co se bojí vody jako kočky se naskýtá jiný, ne méně exkluzivní sport a to golf. K dispozici je několik golfových hřišť, dvě přímo na okraji města a další ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů.

A pro kulturní a jiné vyžití se tady také něco najde. Rozhodně doporučuji procházku po plážové promenádě. Na jejím severním konci dojdete k přírodní chráněné oblasti, tvoří ji skoro 25 hektarová mokřina. Je zpřístupněna systémem dřevěných lávek, z rozhledny můžete pozorovat místní ptactvo. Směrem na jih vás promenáda dovede k centru města. Zastavte se na chvíli v Hotelu de Encarnación, který byl postaven již v roce 1902 jako první hotel v celé zoně Mar Menor. V jeho interiéru se budete cítit jak na cestě do minulosti, osvěžit se můžete na rozlehlé terase, kde vás u šálku kávy ovívá mořský vánek a můžete si užívat skvělého výhledu na moře. V blízkosti se nachází 2 budovy bývalých lázní. Tyto dřevěné boudy umístěné na kůlech nad mořskou hladinou a spojené s pláží několika metrovými lávkami, jsou architektonické unikáty typické jen pro Los Alcazares a okolní vesnice. Momentálně slouží jako restaurace a jachtařský klub.

Balnearios Los Alcazares

Los Alcázares má také vojenskou historii, již od roku 1915 existuje zde letecká základna a s troškou štěstí uvidíte špičkovou španělskou letku „Aguila“ trénovat své akrobatické kousky. Více o této historii vám vysvětlí v městkém leteckém muzeu.

Tak nechte se nalákat sluncem, unikátní lagunou s léčivou mořskou vodou a nekonečnými plážemi. Budete vítání.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s